Haus galerii

Haus galerii esindab Eesti kõrgetasemelist professionaalset kunsti. Autorid, kellega galerii töötab, on tuntud kohalikus kunstielus ja figureerivad ka rahvusvahelisel areenil. Galeriist leiab teoseid kogu Eesti kunstiajaloo kohta alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani. Selle aasta fotokunstimessil esitleb galerii sarnaselt eelmise aastaga Herkki-Erich Merila loomingut.

 

http://www.haus.ee/

 

Herkki-Erich Merilat tuntakse moefotograafina, suurepäraste vaikelude tekitajana ja ka kontseptualistlike fotokollaažide loojana. Ta on osalenud näitustel alates 1984. aastast ning 1992. aastast kuulub DeStudiosse, mida on nimetatud nüüdisaegse fotograafia sissetoojaks Eestis. Fotokunstimessil näeb Merila uut, mustvalget suureformaadilist fotoseeriat Chongqingist, suhteliselt tundmatust Hiina hiidlinnast. Üsna sünge, depressiivse alatooniga, ehk isegi ahistavalt raske seeria vaatleb linnaruumi plahvatuslikku levikut kõrvuti demograafiliste, keskkonna ja ideoloogiliste arengutega.

Fotomessi publikuprogrammis esitleb Haus galerii partner, loovlahendusi pakkuv Uus Stuudio fotol baseeruvat illustratsioonitehnikat. Stuudio disainer Madis Põldsaar, keda on tunnustanud ka Adobe, korraldab graafilise töötoa, kus tutvustab samm-sammult oma töömeetodit.