Temnikova & Kasela

Tallinnas asuva Temnikova & Kasela galerii on 2010. aastal asutanud Olga Temnikova ja Indrek Kasela. Galerii tegevuse üks eesmärke on olnud katsetada, kas eragalerii formaadis on võimalik toimida selliste kohalike kunstiintitutsioonide võrgustikus, mis tegutsevad peaasjalikult avaliku sektori toel ja millest enamik pärinevad Nõukogude ajast või taasiseseisvumise algusaastatest. Temnikova & Kasela galerii esindab Eesti ja lähiregiooni tänapäeva kunstnikke. Galerii programmi ja koostööprojektidesse on kaasatud ka väliskunstnikud ja -kuraatorid.

 

http://www.temnikova.ee

 

Sigrid Viir (1979) elab ja töötab Tallinnas. Viir on õppinud kultuuriteooriat Eesti humanitaarinstituudis. Ta on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia fotograafia osakonna ning täiendanud end Karlsruhe kunsti ja disaini ülikoolis, kus ta õppis meediakunsti osakonnas (juhendaja prof Elger Esser).

Sigrid Viir kirjutab oma autoripositsioonis: „Inspiratsiooni ammutan argistest, esmapilgul vähetähtastena näivatest situatsioonidest, käitumisharjumustest ning toimivatest mudelitest, mille kohta „miks?” küsimuse esitamine ei tule üldiselt mõttessegi. Sotsiaalsed kokkulepped, moraalinormid ja -reeglid on meie igapäevased „tööriistad”, mida ühiskonnas toimimiseks tarbime, kuid mille kasutamine jääb tihtilugu märkamatuks, sest oleme need liialt omaks võtnud.”