Galerii Positiiv

Galerii Positiiv on tegutsenud alates aprillist 2016. Fotoajakirja Positiiv loodud galeriis näeb nii tuntud kui ka alustavate kunstnike loomingut, dokumentaalfotograafiat ja nüüdisfotokunsti. Messil esindab galerii Vivian Ainsalu ja Philip Solovjovi loomingut.

 

positiiv.ee/galerii

 

Vivian Ainsalu (s. 1979) looming on inspireeritud Eesti melanhoolsest loodusest, salapäraste olevuste muistenditest ja vanade Prantsuse fotograafiameistrite töödest. Kunstnikku on alati lummanud varjatud aarded, mis on peidus igas inimeses. Nii on ta pärast aastaid loodusfotograafiaga tegelemist leidnud oma tõelise kutsumuse portretisti ja kunstilise aktifotograafina. Vivian Ainsalu loomingu märksõnad on retrokaamerad, mustvalge fotograafia, metsik loodus, loomulik valgus, inimene.

Philip Solovjov (s. 1985) sündis ja kasvas Moskvas. Ta tuli Eestisse, et õppida Tartu ülikoolis filosoofiat ja Tartu kunstikoolis fotograafiat. Tema fotoprojektid on valminud Venemaal, Eestis, Lätis, Portugalis, Indias ja Šotimaal. Philip Solovjovi maastikufotode lihtsad ja rahulikud kompositsioonid loovad piltidel meditatiivse ja vaikse õhkkonna.

 

www.philipsolovjov.com